Рак простати може бути смертельним

Рак простати – це серйозна і загрозлива хвороба, яка може мати смертельні наслідки, якщо її не виявити та не лікувати на ранніх стадіях. Ця хвороба виникає в простаті, маленькій залозі, що знаходиться під сечовим міхуром у чоловіків і відповідає за вироблення рідини, яка становить частину секрету сперми. Рак простати є однією з найпоширеніших форм раку серед чоловіків і зазвичай розвивається повільно, але може бути дуже небезпечним у пізніх стадіях.

Фактори ризику

Існує кілька факторів ризику, які можуть сприяти розвитку раку простати:

  1. Вік: Ризик захворювання на рак простати збільшується з віком. Чоловікам після 50 років потрібно звертати особливу увагу на стан свого здоров’я.
  2. Сімейна історія: Якщо у чоловіка були батьки чи брати з діагнозом раку простати, його ризик захворювання також збільшується.
  3. Раса: Африканські американці мають вищий ризик захворювання на рак простати порівняно з іншими расами.
  4. Харчування: Деякі дослідження показують, що харчові звички, багаті жирними продуктами та низькою кількістю овочів та фруктів, можуть збільшувати ризик розвитку цієї хвороби.

Якщо ви знаєте вісім чоловіків старше 50 років, то, ймовірно, ви знаєте принаймні одну людину з раком простати. Однак ви повинні закликати їх усіх пройти перевірку.

Рак передміхурової залози, який діагностується приблизно у кожного восьмого чоловіка, є другою за значимістю причиною смерті від раку серед чоловіків. Проте майже дев’ять із десяти випадків раку передміхурової залози можна вилікувати, якщо виявити на ранній стадії за допомогою простого аналізу крові та фізичного огляду.

Це факти, про які повинні знати всі чоловіки, особливо у вересні – Місяці боротьби з раком простати . Ось ще дещо, про що вам слід знати: понад 3,1 мільйона чоловіків, у яких діагностовано рак передміхурової залози, сьогодні живі завдяки профілактичним оглядам і передовим методам лікування.

Що ти можеш зробити? Пройдіть перевірку

Ви повинні розглядати скринінг раку передміхурової залози як звичайну процедуру, починаючи з 50 років або з 45 років, якщо ви афроамериканець або у найближчих родичів діагностовано це захворювання. Подібно до перевірки холестерину або мамографії, це профілактичний захід.

Як правило, скринінг починається з огляду вашої історії хвороби та медичного огляду. Пальцеве обстеження, під час якого лікар вводить змащений палець у рукавичці в пряму кишку, виконується для виявлення аномалій. Однак багато видів раку передміхурової залози занадто малі або віддалені, щоб їх можна було промацати під час ректального дослідження. Ось чому лікарі також радять здати аналіз крові на простатоспецифічний антиген (ПСА).

ПСА – це білок, який виробляють усі клітини простати, включаючи ракові клітини, якщо вони присутні. Частина цього білка потрапляє в кров, тому у чоловіків з раком простати часто спостерігається підвищений рівень ПСА. Аналіз крові на ПСА вимірює цю кількість.

Але ось що: не існує стандарту для «нормального» рівня ПСА; це різниться від людини до людини. Ось чому чоловіки повинні подавати запит на скринінг на ПСА у віці 45 або 50 років, щоб визначити базові показники свого здоров’я.

Позитивний діагноз можна поставити за допомогою багатьох методів лікування

Якщо у вас діагностовано рак із низьким ризиком, ваш лікар може порадити спостереження, яке вимагатиме подальшої біопсії. Якщо хвороба прогресує, можна застосовувати інші методи лікування. Серед них:

Хірургічні варіанти

Передміхурову залозу можна повністю видалити, щоб викорінити рак, часто за допомогою мініінвазивної роботизованої хірургії, яка вимагає лише невеликих розрізів і короткого (зазвичай протягом ночі) перебування в лікарні.

Радіотерапія

У цьому процесі великі дози енергії спрямовуються на ракові клітини, вбиваючи їх. Серед варіантів:

Радіотерапія

  • CyberKnife SBRT – Високі дози радіації доставляються протягом невеликої кількості амбулаторних сеансів, як правило, п’ять процедур протягом двох тижнів. Випромінювання подається під тисячами кутів, що забезпечує високий рівень точності.
  • Зовнішнє опромінення під контролем зображення – варіант, коли потрібна обробка більшої ділянки навколо простати. Високі дози радіації доставляються щоденно протягом восьми тижнів. Його також називають променевою терапією з модульованою інтенсивністю (IMRT).
  • Брахітерапія – тут радіоактивні гранули або насіння вставляються безпосередньо в простату. Насіння стабільно випромінює радіацію близько шести місяців.

Гормональна терапія

Ліки можуть блокувати вироблення тестостерону, який сприяє росту клітин раку простати. Коли ці клітини відключаються від джерела енергії, вони фактично голодують, уповільнюючи ріст раку та потенційно зменшуючи злоякісне новоутворення (ремісія).

Імунотерапія

Це лікування стимулює імунну систему вашого організму знаходити та знищувати ракові клітини. Нові досягнення в медицині підвищують ефективність цього підходу, допомагаючи організму знаходити більш невловимі ракові клітини.

Хіміотерапія

Хіміотерапія, рекомендована на пізніх стадіях раку передміхурової залози, який не піддається іншим методам лікування, являє собою комбінацію препаратів, розроблену для знищення ракових клітин. Протягом встановленого періоду буде призначено певну кількість процедур, а дозування змінюватимуться залежно від раку.

Профілактика раку простати доступна. Вибір за вами

Існує багато методів лікування раку простати, але жодне дослідження не може гарантувати найкращий підхід для вас. Проте дослідження показали, що рання діагностика покращить успіх лікування.

Якщо ви вирішили пройти обстеження, ви зробили перший крок до життя без раку.